کاربر مهمان خوش آمديد. [ ورود ]      WebMail  RSS
  جمعه ، 31 شهريور ماه 1396آرشیو اهم اخبار   
آغاز توزیع ارز مبادلاتی تولید از هفته جاری( 9 ارديبهشت 93 ) محمدرضا نعمت زاده وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اختصاص ارز مبادلاتی به تولید کنندگان از سوی بانک مرکزی از ابتدای هفته جاری شده است گفت: در انتهای همین هفته، بانک مرکزی گزارشی از تخصیص ارز مبادلاتی به تولید را اعلام خواهد کرد.

بيانيه انتظارات فعالان اقتصادی از دولت آينده منتشر شد( 2 خرداد 92 )

فعالان اقتصادي كشور در نشست 29 ارديبهشت 1392 هيأت نمايندگان اتاق ايران، انتظارات و خواسته‌هاي خود از دولت آينده را در قالب بيانيه‌اي مطرح كردند. متن كامل اين بيانيه كه توسط دكتر پدرام سلطاني عضو هيأت رئيسه اتاق ايران قرائت و به تصويب هيأت نمايندگان رسيد، به شرح ذيل است:
فعالان بخش خصوصي كشور به دلیل ارتباط مستمر و نزدیک با محیط كسب و كار كشور و تأثير مستقيمي كه از رويكردهاي دولت در اين حوزه مي‌بينند، درك روشن و همه جانبه‌اي از تمامی زواياي پيدا و پنهان اقتصاد ايران و بايسته ها و اقتضائات آن دارند.

زلزله آذربايجان شرقي، ايران را به سوگ نشاند( 22 مرداد 91 )

بگذار تا بگريم چون ابر در بهاران

                            کز سنگ ناله خيزد روز وداع ياران

پنجمین واحد صدور گواهی مبدأ در تبریز راه اندازی شد.( 15 بهمن 90 )

افزایش روز افزون صادرات کالاهای غیر نفتی از استان آذربایجان شرقی و نیاز تجار و بازرگانان استان به ایجاد تسهیلات در امور اقتصادی آنان پنجمین واحد صدور گواهی مبدأ در مرکز گمرک سهلان تبریز راه اندازی شد.

معاون رياست جمهوری: ايده‌های علمي راهنماي اقتصاد كشور هستند ( 13 آذر 90 )

در دومين روز از هفدهمين همايش ملي توسعه صادرات غيرنفتي كه از روز گذشته به همت اتاق تبريز برگزار شده است، «حجت‌الاسلام ميرتاج‌الديني»، ‌معاون رياست جمهوري در سخناني بر لزوم توجه به ايده‌هاي علمي در اقتصاد كشور تأكيد كرد و برگزاري چنين همايش‌هايي را به عنوان فرصت‌هايي برشمرد كه بايد به شكل مطلوب از آن‌ها استفاده كرد
 

اصلاح در ساختار و سیاست ها و سازمان های اقتصادی امری ضروری برای جهاد اقتصادی است.( 13 آذر 90 )

دکتر نهاوندیان : اصلاح در ساختار و سیاست ها و سازمان های اقتصادی امری ضروری برای جهاد اقتصادی است.
دکتر نهاوندیان رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در هفدهمین همایش ملی توسعه صادرات غیر نفتی عنوان نمود صادرات غیر نفتی متاثر از جهاد اقتصادی است و هر نوع جهادی دارای 3 عنصر اصلی

بهبود مستمر فضای کسب و کار؛ میوه شیرین همکاری مجلس و بخش خصوصی ( 13 آذر 90 ) میوه شیرین همکاری مجلس و بخش خصوصی

طرح بهبود مستمر فضای کسب وکار، که در حال حاضر در مجلس شورای اسلامی، در حال بررسی بوده و تاکنون حدود دو سوم مواد آن مورد بحث قرار گرفته و بیشتر آن به تصویب رسیده است،  هم سو با ماده 91، قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، از سوی کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اصل 44، به رای نمایندگان گذاشته شده است.

بررسی آثار تحریم ها در پانزدهمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی ( 13 آذر 90 ) پانزدهمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی

پانزدهمين نشست مطبوعاتي شوراي گفت‌و‌گوي دولت و بخش خصوصي با تقدير رئيس اتاق ايران و دبير اين شورا از اصحاب رسانه آغاز شد.