کاربر مهمان خوش آمديد. [ ورود ]      WebMail  RSS
  چهارشنبه ، 1 آذر ماه 1396سرمایه گذاران ترکیه علاقمند به سرمایه گذاری در ایران

     بزرگنمايي متن   کوچکنمايي متن
 

 

 

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز میزبان گروه اقتصادی ازکشور ترکیه در زمینه؛ معدن، راه و ساخت تاسیساتی همچون مراکز تجاری، دانشگاهها، بیمارستان ها، هتل و... بود.


به گزارش روابط عمومی اتاق، جمشید برزگر نایب رئیس اتاق تبریز و رئیس انجمن انبوه سازان کشور در این دیدار با اشاره به مشترکات فرهنگی بین دو ملت علاقمندی کشورمان برای همکاری با صاحبان صنعت و تجارت ترکیه را اعلام نمود. وی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشور های اسلامی در سال 2018 گفت: به منظور استقبال از گردشگران در سال آتی میلادی شهرداری تبریز و سازمان سرمایه گذاری خارجی مشوق ها و امتیازات ویژه ای را برای سرمایگذاران در بخش های عمرانی در نظر گرفته است.

رضا کامی رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه با اشاره به این نکته که پتانسیلهای اقتصادی و تجاری دو کشور ایران و ترکیه مکمل و تکمیل کننده همدیگر هستند خاطر نشان کرد: توانمندیهای اقتصادی و تجاری دو کشور را نمی شود از طریق رسانه ها پی گیری و به نتیجه دلخواه برای سرمایه گذاری رسید. وی در این خصوص رفت آمد های هیات های مختلف اقتصادی و تجاری از دو کشور را به منظور شناخت بیشتر برای سرمایه گذاری و مشارکت را ضروری خواند

رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه با اشاره به میزان همکاری اقتصادی دو کشور گفت: در حال حاضر حدود 80 درصد همکاری اقتصادی دو کشور دولتی و در حوزه انرژی می باشد که نشان دهنده کاهش همکارهای اقتصادی و تجاری بخش خصوصی دو کشور با همدیگر می باشد که می بایست اتاق های بازرگانی و انجمن ها و تشکلهای اقتصادی در این خصوص اقدامات موثری به منظور گسترش همکاری های اقتصادی بین دو کشور را مهیا نمایند. وی مشارکت و همکاری دوجانبه برای حضور در کشور های ثالث را از اقدامات مود نظر و دلخواه صاحبان صنایع دو کشور خواند.

محمت آک داغ سرپرست هیات اقتصادی و تجاری از ترکیه ضمن خرسندی از حضور خود در اتاق تبریز خاطر نشان کرد : شرکت های که در این هیات حضور یافته هاند در زمینه معدن ، ساخت هتل ، بیمارستان، ساختمان های دولتی ، مراکز تجاری، دانشگاهها ، محل های اقامتی ، راه سازی و آسفالت و بتن فعلایت می نمایند و علاقمند همکاری و مشارکت در پروژه های عمرانی ایران می باشند. وی علاقمند خود برای سرمایه گذاری پروژه های عمرانی خود را مطرح نمود .

در پایان این جلسه مقرر شد برای آشنایی بیشتر این هیات با پروژه های عمرانی به منظور مشارکت و همکاری با مسئولان مرکز سرمایه گذاری خارجی در استان ملاقات و در خصوص همکاری مشترک به توافق برسند.    ( يكشنبه 17 بهمن 95 )

[ بازگشت ]