کاربر مهمان خوش آمديد. [ ورود ]      WebMail  RSS
  چهارشنبه ، 1 آذر ماه 1396هیات امنای مجمع خیرین سلامت استان آذربایجان شرقی درمحل اتاق تبریز تشکیل جلسه دادند.

     بزرگنمايي متن   کوچکنمايي متن
 

 

 

در این جلسه، خیرین و مدیران استانی و شهری همه متفق القول بودندکه در حوزه سلامت با استاندارد های جهاین فاصله زیادی داریم  


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تبریز هیات امنای مجمع خیرین سلامت در محل اتاق تبریز تشکیل جلسه دادند.

صمد حسن زاده رییس اتاق تبریز با تبریک ایام الله دهه فجر و فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در خصوص فعالیت های مجمع گفت: مجمع خیرین سلامت فعالیت های ارزشمندی در ارتقاء جایگاه حوزه سلامت در استان انجام دادند. وی هدف از تشکیل جلسه را دعوت خیرین به منظور تبیین اهداف مجمع خیرین سلامت و جلب حمایت خیرین برای ارتقاء سلامت در استان و کشور خواند.

رئیس اتاق تبریز خیرین حاضر در جلسه را که با اقدامات عام المنفعه خود باعث حل بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه می شود قدر دانی کرد و افزود تا رسیدن  به استاندارهای جهانی در حوزه سلامت فاصله بسیاری داریم که دولت به تنهایی قادر به اصلاح ان نیست و می بایستی توسط خیرین و مردم این کار صورت گیرد. 

حجه السلام و المسلمین مشهوری نماینده امام جمعه تبریز در مجمع خیرین سلامت با اشاره به این نکته که مجمع در اواخر سال 89 در بهمن ماه تاسیس شده است و نماینده ولی فقیه در استان حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری به عنوان رییس هیات امناء مجمع حضور داشتند و از سال 90 رسما کار خود را شروع کرده است، افزود: سالی یک جلسه در محضر آیت الله شبستری جلسه ای تشکیل و گزارش ارائه می گردد. 

مشهوری با اشاره به این نکته که وضع سلامت در شان استان نیست افزود: دغدغه اعضاء مجمع، حل مسائل و مشکلات حوزه سلامت هموطنانمان می باشد و خاطر نشان کرد می بایستی با توجه به انتخاب شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی  که نشان از جهانی بودن این شهر کهن است توسعه حوزه سلامت را در سطح و اندازه این شهر جهانی جدی بگیریم.

وی با اشاره به این نکته به منظور جلب حمایت های خیرین، مجمع خیرین سلامت تا کنون  سه همایش برگزار کرده که یک همایش در تهران و دو همایش دیگر در استان بر گزار شده است. 

نماینده حضرت آیت الله شبستری در مجمع خیرین سلامت خاطر نشان کرد در پنجم اسفند همایش بانوان خیر به منظور جلب حمایت بانوان برای احداث یک بیمارستان ویژه بانوان که همه کادر آن از بانوان خواهد بود بر گزار خواهد شد.  

وی با یاد آوری احداث بیمارستان فوق تخصصی کودکان توسط خیر بزرگوار آقای مردانی اذر گفت: این بیمارستان فوق تخصصی در 5/8 هتکار زمین اهدایی شهرداری  تبریز در حال احداث است. وی گفت اقای مردانی اذر به منظور احداث این بیمارستان دویست میلیارد تومان کمک مالی نموده است. 

مشهوری با یاد اوری این نکته که خیرین در حوزه سلامت حدود چهار هزار و سیصد میلیارد توان سرمایه گذاری کردند افزود: با آنکه دولت اقدامات موثری در زمینه بهداشت و سلامت انجام داده است ولی با حمایت ها ی خیرین این اقدامات تکمیل خواهد شد. 

وی در خصوص اخذ مالیات و مالیات بر ارزش افزوده از تاسیات سلامت که توسط خیرین احداث می شود گفت: خیرین پیشنهاد داده اند که صندقی بدین منظور در نظر گرفته شود  تا مالیات اخذ شده برای پروژه های در حال تکمیل هزینه شود. 

شهرام دبیری رییس شورای شهر تبریز با اشاره به این نکته که با همه اقدامات خوبی که دولت در زمینه سلامت انجام داده ولی هنوز 40درصد هزینه های درمان را خود بیماران پرداخت می کنند که با استاندار های جهانی که بیمار 15 درصد از هزینه درمان را خود پرداخت می کند فاصله داریم افزود: باید با کمک علوم پزشکی و مجمع خیرین سلامت کمک های اهدایی خیرین در جهت نیاز بیماران مصرف شود .

صادف نجفی شهر دار کلان شهر تبریز به اشاره به اقدامات انجام یافته توسط علوم پزشکی در ارتقاء سلامت شهروندان گفت: سلامت شهروندان اولویت اول مدیریت شهری است و با توجه به پیری جمعیت استان می بایستی اقدامات موثری را مدیریت شهری برای سال های آتی در این خصوص انجام دهد . 

 شهردار تبریز عدالت در ساخت فضا های بهداشتی را در خصوص ایجاد بیمارستانهای ایجاد شده توسط خیرین یاد اور شد و افزود: خوشبختانه بیمارستان ها ایجاد شده و در حال تاسیس با در نظر گرفتن عدالت در ساخت اجرا می شوند . 

نجفی با اشاره به آلودگی  هوا و آلودگی های صوتی و ... که سلامت جسمی و روحی شهروندان را در مخاطره قرار می دهد یاد آور شد که می بایستی مدیریت شهری در جهت سلامت شهروندان اقدامات موثری انجام دهد. وی اظهار امیدواری کرد که در دو یا سه سال آینده زیر ساخت های سلامت تکمیل گردد. 

شهر دار تبریز خاطر نشان کرد در خصوص پیوند اعضا در بودجه سال  96 اعضای شورای شهر و شهرداری حدود 10 میلیادر تومان به این منظور در نظر گرفته اند.

رضا حسینی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان با اشاره به این نکته که یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده به حوزه سلامت اختصاص می یابد افزود: امسال حدود صد میلیادر تومان از بابت ارزش افزوده به حوزه سلامت اختصاص یافته است. خاطر نشان کرد اختصاص مالیات اخذ شده از احداث فضا های حوزه سلامت به خود پروژه می بایستی توسط قانون گذار تصویب شود که تا کنون انجام نگرفته. وی اظهار امیدواری کرد این موضوع توسط دولت پیگری و به تصویب مجلس محترم برسد.

حسینی با اشاره به این نکته که تا رسیدن به استاندار های جهانی درحوزه سلامت کار های زیادی باید انجام گیرد یاد آور شد دولت به تنهایی نمی تواند این استاندار ها را مهیا نماید و در این مورد می بایستی خیرین سلامت بیش از پیش فعال شوند تا بتوانیم در حوزه سلامت به توسعه انسانی و توسعه فضای مورد نیاز برسیم.


( سه شنبه 12 بهمن 95 )

[ بازگشت ]