کاربر مهمان خوش آمديد. [ ورود ]      WebMail  RSS
  چهارشنبه ، 1 آذر ماه 1396ایالت نوردراین و ستفالن آلمان علاقمند همکاری با صنایع استان آذربایجان شرقی

     بزرگنمايي متن   کوچکنمايي متن
 

 

 

گریت اشمیتر و همکارانش از طرف وزارت اقتصاد ایالت نوردراین- وستفالن ( NRW) آلمان برای شناخت بیشتر ظرفیت های صنعتی و اقتصادی استان با هیات رئیسه اتاق تبریز دیدار و در خصوص گسترش روابط فی مابین گفتگو کردند.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تبریز، صمد حسن زاده رئیس اتاق تبریز در خصوص توانمندیهای استان گفت: استان آذربایجان شرقی در صنایع همچون تراکتور سازی، واگن سازی، قطعه سازی، دارو سازی، صنایع پتروشیمی، صنایع غذایی، صنایع بسته بندی، لوازم خانگی و... از ظرفیت های بی نظیری برخوردار است و علاقمند است در نو سازی تکنولوژی های تولیدی خود با شرکت های آلمانی همکاری و تولید و صادارت  مشترک  داشته باشد. وی در این خصوص خاطر نشان کرد مشارکت با شرکت های آلمانی  و تولید مشترک می تواند از جهت کیفیت و قیمت تمام شده در مصرف داخلی و صادرات به کشورهای همسایه و آسیای میانه نقش بسزایی داشته باشد.
رئیس اتاق تبریز در خصوص ظرفیت های معدنی استان گفت: استان از نظر ذخایر معدنی همچون؛ مس، نفلین سینیت، سیلیس، خاک صنعتی و سنگ های تزینی و...  جزء استانهای بر خوردار کشور می باشد و در این راستا نیز علاقمند مشارکت و همکاری با شرکت های المانی برای استفاده از تکنولوژی های پیشرفته این کشور در استخراج و فرآوری و مواد معدنی هستیم و علاقمندیم در ایجاد صنایع پایین دستی مواد معدنی با شرکت های آلمانی همکاری داشته باشیم.
گریت اشمیتر که از طرف وزارت اقتصاد ایالت نوردراین-وستفالن به منظور شناخت بیشتر ظرفیت های اقتصادی و صنعتی به استان سفر کرده بود در خصوص همکاری شرکت های آلمانی با شرکت های ایرانی گفت: شرکت های المانی به خاطر برنامه ریزی های بلند مدت در تصمیم گیری سریع عمل نمی کنند اما وقتی تصمیم به همکاری بگیرند علاقمند همکاری های بلند مدت هستند و به همین منظور برای شناخت بیشتر در استان آذربایجان شرقی حضور یافته ایم. وی در خصوص شرکت های آلمانی که در ایران حضور دارند گفت: شرکت های که در ایران حضور دارند مثل زیمنس از طرف وزارت اقتصادی ماموریت دارند که کار را برای شرکت های متوسط و کوچک آلمانی مساعد کنند. وی با اشاره به علاقمندی شرکت های آلمانی برای حضور در ایران خاطر نشان کرد به زودی هیاتی از ایالت نوردراین-وستفالن در استان آذربایجان شرقی با هدف گسترش همکاری حضور خواهد یافت.
نوردراین-وستفالن ( NRW) پرجمعیت‌ترین ایالت آلمان و چهارمین ایالت از نظر وسعت جغرافیایی است. نوردراین-وستفالن در غرب کشور آلمان قرار دارد و مساحت آن ۳۴۰۸۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۱۸ میلیون نفر است. مرکز این ایالت دوسلدورف و بزرگ‌ترین شهر آن کلن است. چهار شهر از ده شهر بزرگ آلمان، کلن، دوسلدورف، دورتموند و اسن در این ایالت قرار دارند. نوردراین-وستفالن از شمال به ایالت نیدرزاکسن،از شرق به ایالت هسن، از جنوب به راینلاند-فالتز و از مغرب به هلند و بلژیک محدود است. در حال حاضر این ایالت توسط حزب‌های سبزها و سوسیال دموکرات آلمان اداره می‌شود.


( دوشنبه 11 بهمن 95 )

[ بازگشت ]